Prof. Dr.Safiye YılmazGöz Hastalıkları UzmanıMenuEnglishProf. Dr. Safiye YılmazPhone0232 459 5959Online Appointment
Prof. Dr. Safiye YılmazProf. Dr.Safiye YılmazGöz Hastalıkları Uzmanı

Yastık savaşı yaparken gözünü parçaladı!

Aydın’da yaşayan Özgül ve Adnan A. çiftinin9 yaşındaki çocukları Belinay A., geçtiğimiz hafta talihsiz bir kaza yaşadı. Baba Adnan A. ve kızı Belinay, evlerinin yatak odasında yastık savaşı yaparak şakalaşıyordu.

Parçalanan Avize Gözüne Saplandı

Bu sırada yastığın çarptığı avize parçalandı. Avizeden kopan küçük bir cam parçası Belinay’ın sol gözüne saplandı. Aile, hemen kızlarını apar topar yakınlarındaki özel bir göz hastanesine götürdü.

İzmir’de Tedavi Edildi

Gözü parçalanan Belinay, buradan Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne, ardından da İzmir’deki Ege Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Çaresiz kalan aile, daha sonra da İzmir’deki özel bir göz hastanesine başvurdu.

“Gözü Yerinde Tutmaya Çalışıyoruz”

Anne Özgül A., sıkıntılı günler geçirdiklerini söyleyerek “Sabaha kadar kızımın başında korkuyla bekledik. Darbe alan gözün diğer gözü gibi görmeyeceğini ve buna hazırlıklı olmamızı söylediler. Doktorlar ‘Şu an görmeden öteki gözü yerinde tutmaya çalışıyoruz’ dediler. Sonraki ameliyat ise çok başarılı geçti. Kızım şu an görüyor, hiçbir sıkıntısı kalmadı.” dedi.

“Kornea Dokusunu 10 Dikişle Yerine Diktik”

Belinay’ın geçirdiği operasyonu anlatan doktoru da “Hastamızı acil ameliyata aldık. Kopan kornea parçasının canlı olduğunu gördük. Bu parçayı tekrar yerine dikmenin en sağlıklı şey olacağını düşündüm. Kornea dokusunu 10 dikişle yerine diktik. Zorlu ve riskli bir ameliyatı başarıyla tamamladık; ayrıca kapağın içinde cam parçaları vardı, onları temizledik parçalanmış kapak dokusunu estetik olarak yerine diktik. Şu an kızımız sağlıklı olarak görüyor.” diye konuştu.

Topic and Press Videos
You can watch my lecture videos and television programs on eye health, eye diseases, eye diseases treatments and surgeries from the videos below.
Appointment AppointmentContact ContactWhatsapp Whatsapp
Prof. Dr. Safiye YılmazProf. Dr. Safiye YılmazGöz Hastalıkları Uzmanı
0232 459 59590507 576 2310